sekwencja nie śmiga jak trzeba

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • jkam
    Classic
    • 2010
    • 15

    sekwencja nie śmiga jak trzeba

    kruk4, pewnie się obraziłeś na nas :twisted:
  • masiek
    Drive
    • 2009
    • 47

    #2
    sekwencja nie śmiga jak trzeba

    Witam. Miesiąc temu założyłem gaz sekwencyjny do mojej 20-stki, dałem za niego słono bo to podobno najlepszy, włoski. Wszystko jest ok tylko przy gwałtowniejszym dodaniu gazu, miedzy 2 a 3 tys. obr. ma czkawke i zdecydowanie późną reakcje. wyżej i niżej na obrotach jest ok. Monter sam nie wie co jest grane, mówi ze probował wszystkiego ale problem nie moze zniknąc. Mówił ze mozna to rozwiazac tylko na specjalistycznej hamowni, ale to kosztuje dodatkowe 300zł. Mówił jeszcze ze mozna wyczyscic przepustnice. Zrobiłbym to ale obawiam sie ze wywale pieniądze na czyszczenie i ustawienie a to nie bedzie ta przyczyna... Zna sie moze ktoś w tych sprawach? :roll:
    1.8 AGN 20V SLX '99

    Komentarz

    • tom2212
      RS
      • 2008
      • 3892

      #3
      objaw taki jakbys mial za maly parownik niedostosowany do instalacji i silnika

      [ Dodano: Nie 27 Wrz, 09 10:21 ]
      czyszczenie przepustnicy nic tu nie pomoze

      Komentarz

      • alfee
        RS
        S_OCP Member
        • 2007
        • 2583

        #4
        masiek, Wygląda albo tak jak mówi tom2212, albo na źle dobraną mapę wtrysków. Jeżeli gaziarz powiedział, że nie wie co jest, to znaczy, że jest słabym fachowcem, co umie tylko brać kasę za założenie instalki. A jak się coś pieprzy, to nie umie zrobić. Na początek zmień gazownika.

        Co to za instalka?
        Alfee
        Ford Mondeo MKIII kombi Duratec HE 1.8 16V + LPG
        Kawasaki ER5 :-)

        Komentarz

        • tom2212
          RS
          • 2008
          • 3892

          #5
          alfee, popieram w tym ustepie
          Zamieszczone przez alfee
          Na początek zmień gazownika.
          [ Dodano: Nie 27 Wrz, 09 10:27 ]
          no ale skoro instalka jest na gwarancji to nich ten gazownik robi i to do skutku a jak nie to jeszcze jest rekojmia

          Komentarz

          • alfee
            RS
            S_OCP Member
            • 2007
            • 2583

            #6
            Zamieszczone przez tom2212
            no ale skoro instalka jest na gwarancji to nich ten gazownik robi i to do skutku a jak nie to jeszcze jest rekojmia

            Tak, tylko, że jak nie potrafi, to nie zrobi. A tylko masiek, straci kupę nerwów i czasu.
            Chociaż warto każdą wizytę potwierdzać wpisem w książkę gwarancyjną. Wymuszać na nim te wpisy i uświadomić mu, że po 3 nieudanej naprawie ma wyjąć to gówno z samochodu i doprowadzić go do stanu sprzed instalacji. Od razu zacznie inaczej gadać i pracować :P Tak przynajmniej zadziałało u mnie kiedyś jak kazałem wymontować instalkę z samochodu i oddawać kasę. Od razu telefony poszły w ruch i za godzinę auto było sprawne. Pościągali jakichś fachmajstrów chyba z innych firm i tamci zrobili.
            Alfee
            Ford Mondeo MKIII kombi Duratec HE 1.8 16V + LPG
            Kawasaki ER5 :-)

            Komentarz

            • tom2212
              RS
              • 2008
              • 3892

              #7
              no tak ale nie wszyscy mechanicy (firmy) tak maja ze po takim czyms zrobia czasami potrafa czlowieka zwymyslac i nic z tego nie bedzie

              Komentarz

              • alfee
                RS
                S_OCP Member
                • 2007
                • 2583

                #8
                tom2212, Mają obowiązek usterkę usunąć. Jeżeli nie, to muszą oddać kasę i przywrócić auto do stanu sprzed montażu. Takie prawo ma klient. Na pewno pomoże rozmowa z Rzecznikiem Praw Konsumenta w razie kłopotów z dogadaniem.
                Alfee
                Ford Mondeo MKIII kombi Duratec HE 1.8 16V + LPG
                Kawasaki ER5 :-)

                Komentarz

                • baca10
                  RS
                  • 2009
                  • 6225

                  #9
                  ja mialam podobny przypadek ale w golfie tak dlugo ich meczylam az zrobili przedtem falowaly obroty,zanik mocy,spalanie 14l/100km a po trzy krotnych wizytach wszystko wrocilo do normy,a spalanie zeszlo do 6,6l/100km jak chca to umia tylko pewnie im sie nie chce najlepiej zalozyc i niech gosciu nie wraca :twisted:

                  Komentarz

                  • masiek
                    Drive
                    • 2009
                    • 47

                    #10
                    Ja mu trułem o tym i tylko on mówi ze nie da rady tego zrobic samemu, daje 100 % satysfakcjii ale po wizycie na hamowni w Łodzi, tylko bede musiał dopłacic 300zł, a troche mi to nie lata po pierwsze nie mam czasu, po drugie dałem juz 3,5 koła i nie chce już dokładac złotówki do tego. Ciężki przypadek, ale tak jak mówicie dopóki jest na gwarancjii to powinien sie spuszczać zeby było dobrze.

                    a instalka to Landi Renzo
                    1.8 AGN 20V SLX '99

                    Komentarz

                    • tom2212
                      RS
                      • 2008
                      • 3892

                      #11
                      Zamieszczone przez baca10
                      najlepiej zalozyc i niech gosciu nie wraca
                      dokladnie ale poczekajmy zobaczymy co w tym przypadku sie okaże

                      Komentarz

                      • leszekmw
                        RS
                        • 2005
                        • 5356

                        #12
                        masiek, wsadziłeś 3.5 koła w samochód za 16 tyś :?: :?: :?:


                        baca10, może dałbyś parę fotek tego czerwonego szaleństwa w nowej budzie :szeroki_usmiech
                        O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                        GVI 1.4TSI
                        LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                        tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                        Komentarz

                        • alfee
                          RS
                          S_OCP Member
                          • 2007
                          • 2583

                          #13
                          Zamieszczone przez masiek
                          ale tak jak mówicie dopóki jest na gwarancjii to powinien sie spuszczać zeby było dobrze.
                          Dokładnie. I zmień ton. Weź go postrasz, że będzie musiał Ci oddawać kasę i zabierać ten szajs z samochodu. Zobaczysz, że albo mu umiejętności wrócą, albo sam zabierze auto na tę hamownię gratis

                          [ Dodano: Nie 27 Wrz, 09 18:46 ]
                          Ja mu trułem o tym i tylko on mówi ze nie da rady tego zrobic samemu
                          A na podstawie takiego stwierdzenia już możesz wymagać od niego zwrotu gotówki, bo sprzedał Ci towar niepełnowartościowy.
                          Alfee
                          Ford Mondeo MKIII kombi Duratec HE 1.8 16V + LPG
                          Kawasaki ER5 :-)

                          Komentarz

                          • masiek
                            Drive
                            • 2009
                            • 47

                            #14
                            Zamieszczone przez leszekmw
                            masiek, wsadziłeś 3.5 koła w samochód za 16 tyś :?: :?: :?:
                            no i co w tym dziwnego? robię miesięcznie 3.000 km instalka szybko sie zwróci. Ogólnie zawsze byłem przeciwnikiem tego szajsu ale sytuacja mnie zmusiła :roll:
                            1.8 AGN 20V SLX '99

                            Komentarz

                            • huwe
                              Elegance
                              S_OCP Member
                              • 2005
                              • 976

                              #15
                              wg mnie:
                              - problem może tkwić mimo wszystko w instalacji benzynowej - 1,8 20V miały brzydka manię padających cewek zapłonowych - na benzynie wszystko bywało ok, po wsadzeniu gazu pojawiały sie problemy w postaci poszarpywania szczególnie przy uskutecznianiu PSJ - wyciąganie silnika z zakresu ok 1800 obr do góry. można to wyśledzić w zasadzie tylko przy pomocy softu gazowego, o ile będzie miał możliwość pojedynczego przepinania wtrysków. czy soft landowski to ma to niestety nie wiem.
                              - jeśli facetowi ma pomóc hamownia za 300 zeta, to niech mu pomoże - ale nie Ty płacisz. zapłaciłeś już raz za instalacje i masz otrzymać w pełni funkcjonalny pojazd, a nie z dziurą na obrotach między 2 a 3 tys. Więc po prostu musi usunąć ta usterkę- w kontekście takim, że jeśli wina lpg to robi, a jeśli benzyny to wskazuje usterkę, która powoduje przypadłości na gazie.
                              -czyszczenie przepustnicy raczej nie w tym przypadku.
                              a więcej powiedzieć konkretnie się nie da, chyba , że znasz jakieś konkretne wartości : ciśnienie gazu, map, czasy wtrysków; i jak te wartości się zmieniają w momencie "kaczorków"
                              OT: jak ja uwielbiam hasła, jakże pomocne w rozwiązaniu problemu: zmień gaziarza, słaby fachowiec. Ostatnio spotkałem również hasła : wiertacz otworów, wrzucacz instalacji.... ręce opadają.
                              Okazuje się, że kolego: cała Polska jak długa i szeroka zna ten warsztat, w którym montowałeś instalację i wszyscy wiedzą, że tam badziewiak montuje.
                              No to ja nie wiem jak mogłeś tam wydać kasę na montaż.... :P no chyba, że jednak oni się mylą i biją pianę, a Ty może po prostu przyciśniej troszku konkretniej właściciela warsztatu do usunięcia przypadłości.
                              Zenuś pa pa teraz gra nam rcd310- i bardzo fajnie gra. masz problem z LPG - walnij na PW - postaram się pomóc

                              Komentarz

                              • tom2212
                                RS
                                • 2008
                                • 3892

                                #16
                                huwe, dobrze ze lubisz te teksty
                                Zamieszczone przez huwe
                                zmień gaziarza, słaby fachowiec. Ostatnio spotkałem również hasła : wiertacz otworów, wrzucacz instalacji.... ręce opadają.
                                bo wiekszosc z nich to partacze i wiem co mowie bo jak mam auta z gazem od 1997 roku to juz nie raz bylem klientem pseudo gaziarzy ze skutkiem marnym, wiec jesli facet w tym przypadku nie jest w stanie tego naprawic lub stwierdzic co jest to jest partaczem i nie powinien brac sie za wykonywanie instalacji. niestety wiekszosc z nich ma tylko nadzieje ze wszystko bedzie ok jak wsadza instalke no ale czasami zdarza sie zoonk wiec nie dziw sie takim tekstom

                                Komentarz

                                • huwe
                                  Elegance
                                  S_OCP Member
                                  • 2005
                                  • 976

                                  #17
                                  tom2212, nic nie wnoszącym w zakresie " realna pomoc w usunięciu problemu
                                  pzdrw.
                                  Zenuś pa pa teraz gra nam rcd310- i bardzo fajnie gra. masz problem z LPG - walnij na PW - postaram się pomóc

                                  Komentarz

                                  • masiek
                                    Drive
                                    • 2009
                                    • 47

                                    #18
                                    Odswieżę troszke ten temat bo już sprawę załatwiłem ale nie miałem kiedy sie z wami podzielić. Otóż pociągnąłem trochę tego "fachowca" i wziął moje autko do pożądnej firmy i tam pozrobieniu testów okazało się ze jest zabrudzona przepustnica. Usterka na benzynie nie odczuwalna ale na gazie bardzo. po przeczyszczeniu przepustnicy i wyregulowaniu gazik smiga jak trzeba. pozdrawiam
                                    1.8 AGN 20V SLX '99

                                    Komentarz

                                    • krystal123
                                      Drive
                                      • 2010
                                      • 48

                                      #19
                                      Witam mam male pyt..calkiem niedawno nabylem octavie II 1,6 fsi 2005r i mam pyt czy moge do tego auta (a w zasadzie silnikazalozyc gaz ??aaa jesli tak to jaki najlepiej ??chodzi mi o firme i nazwe z gory dziekuje za podpowiedz
                                      MARCINIII(Ambiente)

                                      Komentarz

                                      • milosz.k
                                        Ambiente
                                        • 2010
                                        • 127

                                        #20
                                        krystal123,
                                        Skoda Octavia Tour 1.6 BFQ+LPG

                                        Komentarz

                                        Pracuję...